SVATEBNÍ HOSTINA


Svatební hostina Plzeň

Dobré jídlo je součástí každé správné oslavy. Svatební hostina je pak jednou z největších událostí v našem životě. Neváhejte si užít krásnou veselku do sytosti!

 • Klasika, extravagance i zdraví
  Jak připravit zajímavou hostinu? Máte radši klasiku nebo dáváte přednost extravaganci i na talíři? Má někdo v rodině dietu nebo holdujete zdravému životnímu stylu? Na každou z Vašich otázek máme odpověď. Při zařizování hostiny berte v potaz zejména počet pozvaných hostů, roční období, Vaše představy i peněženku. Při výběru restaurace je dobré koukat na reference.
 • Doma i v restauraci 
  Při přípravě svatební hostiny máte v zásadě několik možností. Můžete oslovit Vaši oblíbenou restauraci nebo cateringovou firmu. Tradiční je oslava v restauračním zařízení, méně obvyklá je hostina venku. Velmi romantické je například posezení v zámeckém parku. Proti nepřízni počasí nebo ostrému sluníčku Vás budou chránit plachty a slunečníky. Pokud jste rodinný typ, pak jistě zvolíte domácí oslavu. Babičky a maminky velmi rády předvedou své kuchařské umění. Je to zároveň i nejlevnější varianta oslavy.
 • Venku nebo na zámku
  Pro volbu místa uskutečnění hostiny můžete zvolit i reprezentativní zámecké prostory. Zajímavé je též prostředí vesnického statku nebo třeba roubené chalupy. Krásné jsou venkovní hostiny v kvetoucích parcích. Tuto možnost však volte v letním období. Zahradní párty za letního večera bude okouzlující. Zaujme i večírek u bazénu. Praktické a romantické zároveň je zvolit příjemnou hotelovou restauraci a strávit zde i svatební noc. V hotelu navíc můžete rezervovat i pokoje pro hosty, kteří přijedou na oslavu z daleka.
 • Dekorace svatební tabule
  Krásně vyzdobená tabule, hojnost květin a dekorací umocní atmosféru hostiny. Romantická záře svící bude dokonalá. Zároveň pamatujte, že méně je někdy více. Z ubrusů se hodí nejvíce krémové a bílé barvy látek.
 • Zasedací pořádek
  Myslete i na správný zasedací pořádek. Při organizaci mějte na paměti, že svatební stůl by měl být umístěný tak, aby byl ze všech stran přístupný. V prostředku by měl vždy sedět ženich s nevěstou. Vedle nevěsty sedí otec a matka ženicha. Při ženichovi pak matka a otec nevěsty. Vašim hostům usnadní výběr praktické jmenovky.

Jaké menu?

Menu může být velmi různorodé. Volte dle počtu osob. Kolik chodů si objednáte, záleží čistě na Vás. Platí, že tři chody jsou ten nejmenší standart. Důležitá je volba dezertů, jednohubek, pochutin. Určitě by neměly chybět svatební koláčky a dort. Neopomeňte kvalitní přípitek a dobré pití. Vína, destiláty, šampaňské. Ať si hosté vyberou dle vlastní chuti. Večer jsou vhodným doplňkem i koktejly. Menší barmanská show ozvláštní hostinu. Myslete také na hosty, kteří nepijí alkohol.

Dieta není problém
Pokud má někdo z hostů dietu, pamatujte na tuto skutečnost při výběru menu. Dnes již mnoho cateringových firem i restaurací nabízí speciální menu pro redukční dietu, dia pokrmy nebo jídla bez lepku. Nezapomeňte na vhodné menu pro vegetariány.

Bio hostina? Zajímavá alternativa
Pokud jste vyznavači zdravého životního stylu, tak se ho nemusíte vzdávat ani při svatební hostině. Vašim hostům nabídnete nevšední alternativu. I zdravá jídla jsou chutná a výtečná. Navíc neztloustnete. Bio hostinu připraví jak podniky, které se specializují na zdravou výživu, tak i mnohé cateringy. Stačí si vybrat.