SVATEBNÍ DORTY

Zde naleznete seznam Všech cukráren v Plzeňském kraji, kontaktní údaje a doporučení.

Svatební dorty

Není žádným tajemstvím, že Váš svatební dort bude mít velmi významné místo na Vaší svatební tabuli.

Současný nejpoužívanější trend ve světě svatebních dortů, je dort jednoduchý, ale zároveň elegantní, většinou doplněn živými květy či čerstvým ovocem. Další prvek, který se momentálně i u nás dostává čím dál více do popředí jsou takzvané cupcakes, což jsou vlastně mini svatební dortíky, na přesný počet svatebních hostů, zde téměř odpadá starost s krájením svatebního dortu. Krása těchto mini desertů spočívá také v tom, že na svatební tabuli může být více druhů, které se následně poskládají v jeden svatební dort, takže výsledkem je svatební dort, který báječně vypadá, nekrájí se, ale také výborně chutná. Navzdory své velikosti si můžete být jisti, že Vaši hosté je budou milovat!

Svatební dorty mají za sebou dlouhou cestu, od nejrůznějších klasických máslových dortů s mandlovými růžičkami, přes několika patrové potažené marcipánem až po čokoládové či jiné moderní pojetí. Dnes, talentovaný cukrář může nabídnout s využitím nejnovějších technologií jak klasické, tak i moderní pojetí dortu, vše vždy plně přizpůsobuje požadavkům, které máte na mysli.

Dalším, dnes již neodmyslitelným prvkem na svatebním dortu jsou živé květiny, které se většinou ladí do celého designu svatebního dne, ale není to pravidlem. Ve většině případů, však nevěsta volí druh květin na svatební dort, stejný jako má ve své svatební kytici. Pojetí svatebního dortu se zdobením živými květy vždy přináší velice příjemný vzhled svatebního dortu, protože živá květina, její čerstvost, vůni či dokonalý vzhled se prostě nedá ničím nahradit.

Svatební dort a jeho zdobení lze také volit podle období, ve kterém se svatba koná. Jarní dort s motýlky a sedmikrásky, letní svatební dorty s hojností letních květin či čerstvého ovoce, zatímco podzimní dort může odrážet například sklizeň ořechů a zdobení zimního dortu může obsahovat sněhové vločky a saténové stuhy. Pestrost a rozmanitost zdobení jsou vždy jen odrazem fantazie Vaší a Vašeho cukráře.

Bez ohledu na to, pro jaký svatební dort jste se rozhodli, vždy pamatujte na fakt, že jste to právě vy a váš přítel, kteří jsou těmi, kdo by měl být nakonecspokojen s výběrem svatebního dortu. Takže, ať už se chcete držet tradice nebo jít úplně jinou cestou - vždy jsou zde lidé, kteří Vám pomohou s výběrem, doporučí nejvhodnější variantu zdobení a chutí, prostě tak, abyste dostali přesně to, po čem toužíte.

Svatební dort bývá dnes často středem hostiny. Má za sebou dlouhou historii jako symbol štěstí a plodnosti. V některých zemích je zvykem mít dorty dva, jeden vydatný pro ženicha a druhý lehčí pro nevěstu. Jako ke všemu, co je spojeno se svatbou, tak i ke svatebnímu dortu se pojí spousta pověr. Každý host například musí sníst alespoň drobeček z dortu, protože odmítnout jej přináší prý neštěstí jak manželům, tak provinilému hostu. Posílat kousek dortu těm, kdo se nemohli svatby zúčastnit, je zvyk zavedený teprve nedávno, ale předpokládá se, že umožňuje obdarovaným podílet se na štěstí, které dort přináší. Peče-li nevěsta svůj vlastní dort, přináší to smůlu. Na hostině si má ukrojit kousek jako první (manžel jí při to pomáhá tak, že polož svou ruku na její), aby manželství nebylo bezdětné. Někdy se tvrdí, že manželé mají spolu sníst poslední kousek dortu.

Existuje široká škála tvarů, z kterých si vybrat, jako jsou kulaté, hranaté, mini, oválné, méně časté - šestiúhelník a osmiúhelník. Tvar Vašeho svatebního dortu bude ve velké míře ovlivněn stylem zdobení, který si vyberete. Ti, kteří si přejí mít více tradiční svatební dort budou pravděpodobně volit kulatý, vícepatrový, zatímco moderní páry budou volit čtverec nebo mnohoúhelník, ale i kulatý svatební dort se dá pojmout velice netradičním stylem. Vše jen záleží na Vašem výběru.

REGISTRACE SVATEBNÍCH DODAVATELU