KOSMETIKA A KADEŘNICTVÍ PLZEŇ

Svatební účesy / Svatební líčení

Svatební líčení

Každá z nás sní o svém svatebním dnu jako o tom nejdůležitějším v našem životě. Nevěsta by měla vypadat svěže, přirozeně a s nádechem slunečních paprsků. Svatební líčení by mělo vydržet co nejdéle. Můžete toho dosáhnout s těmito užitečnými radami a správným make-upem. Samozřejmě by bylo nejlepší, kdybyste měla po ruce profesionálního maskéra. Ten totiž bude vědět, jak zvýraznit vaše krásné rysy a zakrýt nedokonalosti. Pokud budete chtít vzít líčení do vlastních rukou, poraďte se s maskérem.

Pár dní před svatbou:

 • Cca dva týdny před dnem D svou pleť vyčistěte.
 • Den před svatbou použijte tělový peeling k odstranění odumřelých kožních buněk. Vaše pokožka bude krásně hladká a jemná.
 • Den před svatbou použijte jemný pleťový peeling pro citlivou pleť.
 • Kupte si novou rtěnku, kterou použijete v den svatby.
 • Pokud vám pár dní před svatbou "naskákaly" pupínky, použijte Tea Tree olej k ošetření. Nikdy pupínky nevymačkávejte! Zůstaly by vám na obličeji jizvičky, a to by nebylo hezké.
 • Nejlépe ráno (v den svatby) dopřejte svým rtům peeling. Naneste med nebo balzám a kartáčkem ho jemně vmasírujte.
 • 3-5 dní před svatbou použijte voskové pásky k odstranění chloupků na rukou. Nikdy ne později, protože by se mohly objevit červené jizvičky.
 • Večer před svatbou dopřejte své pleti hydratační masku. Vaše pleť pak bude svěží a zdravá.
 • Vyberte si pěkný parfém pro den D. Vyhněte se silným parfémům.

Použijte krém

Krém připraví vaši pleť na make-up. Naneste ho na obličej a krk. Krém "natečkujte" na obličej a vyhněte se očím. Vaše pokožka bude hebká a vláčná. Nanesení krému je velice důležité, protože se tímto zlepší kvalita vaší pleti. Co takhle použít bázi pod make-up? Make-up pak bude držet déle. Má podobné vlastnosti jako hydratační krém. Pokud máte mastnou pleť, nejlepším řešením bude použití krému s gelovým složením. Aplikujte ho na tzv. T-zóny (čelo, bradu a nos). Pokud bude váš obřad probíhat venku, použijte krém s UV faktorem 15.

Teď je na řadě korektor!

Korektor je klíčem k bezchybnému vzhledu na vašich svatebních fotografií. Zakryjte jím tmavé kruhy pod očima, zarudnutí, malé skvrnky, jizvičky a pupínky. Poohlédněte se po krémovém korektoru. Dosáhnete tím přirozenějšího vzhledu. Naneste ho pouze na problémové oblasti. Ujistěte se, že jste si vybrala správný odstín korektoru. Jeho odstín by nikdy neměl být tmavší než pudr. Štětcem, houbičkou nebo prsty důkladně rozetřete make -up. Jestli chcete zakrýt kruhy pod očima, smíchejte trochu make-upu s korektorem a lehce tuto směs naneste. Dejte si pozor na velké vrstvy korektoru, vypadala byste pak uměle!

Make-up, prosím!

Make-up je nutností pro svatební líčení. Měl by odpovídat vašemu odstínu pleti (o jeden odstín tmavší nebo světlejší než je vaše pleť). Raději se vyhněte těžkému make-upu. Pokud je vaše pleť mastná, sáhněte po make-upu bez obsahu mastných složek. Naopak, jestli máte suchou pleť, nejlepší volbou bude make-up s krémovým složením. Doporučujeme ho nanést prsty nebo speciální houbičkou. "Natečkujte" ho na tváře, nos, čelo a bradu. Začněte s malým množství a postupně rozetřete do ztracena. Tentokrát ale vynechejte oblast krku a dekoltu-mohla byste si totiž zamazat šaty. Ruce pryč od světla-odrážejícího make-upu! Na svatební fotografii by se vaše pleť leskla.

Přichází pudr..

Použitím pudru zabráníte nežádoucímu lesku během svatby. Napudrujte se až po nanesení korektoru. Dobrým pomocníkem je velký kulatý štětec. Naneste ho rovnoměrně po celém obličeji. Opět tu platí pravidlo: "Všeho moc škodí!" Jak už bylo řečeno u make-upu, nenanášejte pudr na krk a dekolt. Vyhněte se třpytivým a bronzovým pudrům.

Šípková Růženka

Tvářenka vám dodá zdravý vzhled. Abyste se trefila do správného odstínu, řiďte se těmito zlatými pravidly: světle růžová pro bledulky a tmavě růžová pro tmavší pleť. Pokud jste správně nanesla make-up, nanášení tvářenky by měla být hračka. Speciálním štětcem na tvářenky krouživými pohyby ozdobte své tváře. Doporučujeme použít klasickou (práškovou) než krémovou tvářenku.

Řasy, povstaňte!

Nic lepšího nerozjasní a nezvětší vaše oči jako jsou natočené řasy. Natočte své řasy pomocí speciálních kleštiček. Umístěte horní řasy mezi hrany kleštiček, opatrně stlačte a držte několik vteřin. Pokud to bude nutné, opakujte natáčení řas. Nezapomeňte na to, abyste při vyjmutí kleštičky uvolnila.

A teď obočí..

Dobrými pomocníky vám budou dělat kartáček na obočí a tužka na obočí. Upravte obočí do požadovaného tvaru a drobné mezírky a nedostatky doplňte tužkou. Snažte se, aby vaše obočí vypadalo co nejpřirozeněji.

Základ pod stíny

K tomu, aby oční stíny vydržely co nejdéle, přispějete bází pod stíny. Tato báze je "nahá" a vytváří skvělý podklad pro stíny. Také zabraňují rozmazávání stínů. Na trhnu na ně nejčastěji narazíte v gelové nebo práškové formě. Opatrně naneste tuto bázi prstem nebo štětcem.

Na řadě jsou oční stíny..

Vaše oči jsou nejdůležitějším bodem celého obličeje. Poohlédněte se po matných stínech. Ty pravé barvy jsou: broskvová, perleťová, světle růžová a světle hnědá. Práškové stíny vydrží delší dobu než krémové. Pamatujte na zlaté pravidlo: Pokud jsou vaše oči výrazně nalíčené, pak rty udržte v přirozenější barvě. Obloukem se vyhněte kouřovému líčení. Dejte přednost přirozenému, měkkému pohledu!Stíny naneste plochým štětcem. Rozetřete nejsvětlejší odstín po celém víčku od řas až k obočí. Poté naneste druhou barvu na víčko a rozetřete ji. Tento druhý stín by měl vést do ztracena.

Nalinkujte si to..

Pro zvýraznění očí byste měla sáhnout po linkách. Pro zjemnění ji trochu rozmažte. Pro nanesení horních linek se dívejte dolů. Veďte linku těsně u linie horních řas až směrem ven.

Ustupte, přichází řasenka!

Bude se vám hodit vodě odolná řasenka. Jak je známo, nevěsty brečí štěstím, když jim po rtech sklouzne slůvko "ano". Lehce napudrujte své řasy-řasenka bude držet déle. Naneste první (tenčí) vrstvu, nechte zaschnout, a poté naneste vrstvu druhou. Nezapomeňte na spodní řasy. Jemně je "přejeďte" kartáčkem. Může se vám hodit speciální hřebínek na řasy, se kterým řasy oddělíte. Nejlepší barva řasenky je samozřejmě černá.

Rtěnka už čeká!

Opět na řadu přichází pudr. Lehce jím poprašte rty. Tímto bude vaše rtěnka držet déle, a vaše rty budou plnější. Další tip, pro dlouhotrvající efekt je použití tužky na rty. Volte tmavší stín tužky než je rtěnka. Veďte linku ze středu horních rtů. Nezapomeňte na koutky. Rtěnku naneste nejlépe štětečkem..

A co nehty?

Vše by mělo být perfektní. Na svatbu se nejvíce hodí francouzská manikúra. Je to prostě klasika. Svěřte se do rukou manikérky den před svatbou. Nelakujte si nehty tmavými barvami!

Užitečné rady pro svatební líčení:

 • Vždy použijte kosmetiku bez olejových složek. Na svatební fotografii byste se leskla.
 • Vždy použijte vodě odolnou řasenku.
 • Vyhněte se světlu-odrážejícímu make-upu. Opět byste na fotografiích leskla.
 • Pamatujte:"Méně je více." -toto platí hlavně pro make-up.
 • Pokud jsou vaše oči výrazně nalíčené, pak rty udržte v přirozenější barvě.
 • Noste v kabelce pudr, papírové kapesníčky a rtěnku.
 • Pokud plánujete svoji svatbu venku, pořiďte si krém s UV faktorem cca 15.
 • Svatební líčení by mělo vypadat vždy svěže a přirozeně.
 • Pořiďte si kvalitní rtěnku, která bude držet celý den.
 • Svatební líčení si můžete natrénovat den předem. Vyfoťte se, abyste věděla,, jak make-up vypadá na fotkách.
 • Nebojte se použít červenou rtěnku. Jen si dejte pozor na to, abyste ji dobře nanesla.
 • Inspirací vám můžou být časopisy.
 • Pokud máte příliš krátké řasy, použijte umělé řasy.
 • Pečlivě volte účes, který se hodí k vašemu tvaru obličeje.
 • Nezapomeňte se usmívat-je to přece ten nejdůležitější den ve vašem životě!

Svatební účesy

Když přijde na svatbu, vaše vlasy jsou přibližně stejně důležité jako šaty, prsten, hosté či dokonce nastávající manžel! Svatba je životní událost, navštíví ji spousta lidí a vzniknou stovky fotografií, proto je jasné, že je třeba vypadat tak dobře, jak jen to bude možné!

Výběr vhodného účesu se řídí řadou faktorů, nejdůležitějšími z nich jsou styl a barva šatů, celkový charakter akce a design, oblečení, které má na sobě partner, ale samozřejmě v neposlední řadě i vaše osobnost, typ vlasů, jejich textura a také tvar obličeje.

Co se týče účesů, móda se skutečně mění každým rokem. Co ale zůstává aktuální pořád, jsou klasické ženské styly vlnitých vlasů, drdolů a kadeří. Je také populární mít část vlasů vyčesanou směrem nahoru, druhou směrem dolů. Ke svatbám se výborně hodí i ofinky, zejména pak ty delší, upravené směrem do stran.

I když se zdají kadeře být klasickým účesem při svatbách, nic nepokazíte ani rovnými vlasy, pokud se na ně cítíte a máte s nimi dobrý pocit. Pokud se rozhodnete mít na svatbu dlouhé vlasy, měly by se upravit tak, aby se leskly a upoutaly tak na sebe pozornost, což je ostatně to, co se od nevěst očekává.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, zvažte následující 4 body. Určitě vám v mnoha ohledech pomohou.

Bod č.1 - Tvar obličeje

Především je nezbytné vědět, jaký tvar má náš obličej a které účesy nám proto sluší. Pokud jste vlastníky oválného obličeje, bude vám pasovat v podstatě jakýkoliv střih. Pokud je váš obličej naopak čtvercový či kulatý, je vhodné snažit se vytvořit dojem protáhlosti. Jde o to obličej nějakým způsobem zúžit, a tím pádem je třeba i volit patřičné střihy.

Bod č.2 - Styl šatů

Účes, se kterým jdete na svatbu, představuje jakýsi doplněk, který musí bezpodmínečně pasovat k celému vašemu "vnějšku," zejména tedy šatům. V případě, že jsou vaše šaty dlouhé a upnuté, je nezbytné vybírat účes tak, aby s nimi ladil. Pokud jsou šaty široké, snažte se volit takový účes, při kterém budou vlasy vyčesány a upraveny směrem nahoru, a to za účelem nabytí dojmu rovnováhy mezi šířkou šatů. Pokud máte hluboký výstřih, doporučuje se nosit vlasy sčesané dolů, případně s kadeřemi či vlnami. Pokud jsou vaše pokryté ve předu, hezky budou vypadat vlasy upravené směrem vzhůru.

Bod č.3 - Textura vlasů

Ne všechny účesy jsou vhodné pro jakoukoliv vlasovou texturu. Pokud máte vlasy, které jsou husté a drsné, je na čase je trochu zkrotit. Pokud jste vlastníky vlasů dlouhých a rovných, určitě neprohloupíte, pokud jim dodáte účes jemný a vlnitý; podaří se vám tak dodat vlasům lesk a šmrnc, což není nic jiného, než co se při svatbě očekává. Skvěle tak i doplníte a vyvážíte své svatební šaty. Pokud jde o vztahy mezi texturou vlasů a účesy samotnými, nebojte se kontaktovat svého vlasového stylistu.

Bod č.4 - Zapřemýšlejte nad celou událostí a jejím charakterem

Není svatba jako svatba. Někdo dává přednost svatbě tradiční, někdo si potrpí na velkolepost, někdo jde s dobou. Jakmile si však již charakter svatby vybereme, je nezbytné snažit se mu vše přizpůsobit. To platí i o účesu. Pokud upřednostňujeme svatbu klasickou, klasicky by měl vypadat i účes, stejně tak jako šaty. Koneckonců přece není nikdy problém navštívit experta, který nám jako jediný dokáže profesionálně poradit, jak sladit svatbu s šaty či účesem.

REGISTRACE SVATEBNÍCH DODAVATELU